O mnie

161300434_5198498800191401_911273485265754338_n

Cześć, jestem Ula! Bardzo nie lubię „paniowania”, więc śmiało zwracaj się do mnie po imieniu, bez względu na wiek.

Pochodzę z Warszawy i tutaj też mieszkam oraz pracuję. Od lat inspiruje mnie to miasto i przeróżne miejsca, na które trafiam podczas spacerów. Daje mi to bardzo dużo pomysłów w kwestii planowania sesji, bo zazwyczaj właśnie od fajnego miejsca zaczyna się w mojej głowie cała koncepcja zdjęć.

Fotografią zajmuję się nieprzerwanie od 2010 roku. Interesuje mnie głównie kobiecy portret, ale lubię także robić zdjęcia rodzinom, parom czy przyjaciołom – przede wszystkim w plenerze, mniej w studiu. Uwielbiam późne słońce na zdjęciach, otoczenie natury, kwiaty. Myślę, że jest to widoczne w moich pracach.

Skończyłam studia magisterskie na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłam Akademię Fotografii w Warszawie, gdzie studiowałam w roku akademickim 2012/13. Moja praca dyplomowa dotyczyła problemu z akceptacją kobiet i opierała się na czystych portretach studyjnych. Dyplom można zobaczyć tutaj.

Pracuję na etacie w agencji kreatywnej. Ogranicza mnie to czasowo, więc w dni powszednie jestem dostępna dopiero od 18:00, ale lubię swoją pracę, dlatego staram się godzić branding i fotografię w codziennym życiu :)

Sama zajmuję się postprodukcją moich zdjęć, pracuję w Photoshopie oraz Lightroomie.

Inspirują mnie zdjęcia Annie Leibovitz, Sally Mann, Patricka Demarcheliera. Bardzo lubię również twórczość Gregory’ego Crewdsona.

Zapraszam na zdjęcia! :)