Sesje w plenerze

Zdjęcia wykonuję każdej chętnej osobie. Aby umówić się na sesję, nie trzeba być pięknym, szczupłym i pewnym siebie! Drobne niedoskonałości zawsze można ukryć… :> A pamiątka zostanie na zawsze!

Sesja plenerowa to najtańsza i często najwygodniejsza opcja zrobienia zdjęć sobie lub komuś. Nie ma dodatkowych opłat za studio czy wynajem lokalu. Nie ma również ograniczeń, jak ma wyglądać sesja i kogo/ ile osób mam fotografować. Zapraszam zarówno pojedyncze osoby, które chcą mieć swoje ładne zdjęcia w dobrej jakości, jak i przyjaciół, pary, rodziny, panie w ciąży, z dziećmi itp.

Mam dużo swoich pomysłów na sesje zdjęciowe: miejsca, stroje, makijaże czy sam klimat zdjęć, jednak jestem otwarta na propozycje klienta. Mogę również wykonać sesję o z góry narzuconej tematyce. Najczęściej wspólnie ustalamy charakter zdjęć, biorąc pod uwagę budżet oraz preferencje klienta :)

Gdzie odbywa się sesja?

Zdjęcia wykonuję w miejscach publicznych w Warszawie – najczęściej sprawdzonych wcześniej pod względem światła, okolicy, dojazdu itp. Zazwyczaj są to parki, lasy, uliczki, łąki, ogrody. Miejsce uzgadniamy wspólnie. Mogę również wykonać zdjęcia w mieszkaniu klienta lub innym miejscu, które zapewni we własnym zakresie. Nie mam problemu z dojazdem poza miasto (poruszam się samochodem) ani też do innych miejscowości, jednakże konieczne jest ustalenie tego ze wcześniejszym wyprzedzeniem.

Oczywiście możliwe są również sesje w studio w Warszawie, o których piszę tutaj (klik).

Jak się umówić?

Termin takiej sesji portretowej najlepiej ustalić 1-2 tygodnie wcześniej, jednakże dla pewności dobrze jest pisać do mnie już 3-4 tygodnie przed terminem, zwłaszcza jeśli klientowi zależy na sesji w weekend. W tygodniu zazwyczaj jestem raczej wolna (poza tym, że studiuję dziennie), ale weekendy często mam zajęte już kilka miesięcy wcześniej, zwłaszcza w sezonie ślubnym: od maja do października.

Wystarczy napisać do mnie maila lub zadzwonić (choć preferuję wiadomości pisane, dzięki czemu mogę od razu przepisać sobie wszystkie najważniejsze informacje). Pomocne jest zawarcie w pierwszej wiadomości do mnie maksymalnej ilości informacji: jakie zdjęcia, ile, dla kogo, kiedy itp. Przyspiesza to ustalenie ceny i ogólnie umówienie się na sesję. Bardzo dobrym pomysłem jest również wysłanie przykładów, inspiracji w formie zdjęć ( chociażby z internetu), które zobrazują mi oczekiwania wobec sesji, co jest dla mnie niezwykle pomocne.

Co z makijażem, fryzurą, ubraniem?

Do każdej sesji mogę zatrudnić wizażystę na życzenie. Sama nie zajmuję się wizażem, natomiast zawsze czuwam nad organizacją całej sesji, więc umawiam również makijażystkę. Są to osoby sprawdzone, odpowiedzialne, punktualne, używające kosmetyków dobrych marek, zachowujące higienę podczas wykonywania makijażu. W przypadku sesji z wizażem, istnieją 3 możliwości umówienia się: w mieszkaniu klienta, w mieszkaniu wizażysty lub w plenerze, na miejscu sesji (najbardziej ryzykowna opcja, jednak zawsze brana pod uwagę). Wykonywanie wizażu zajmuje ok. 1-1,5 godziny. Osoba malowana powinna przyjść na spotkanie bez makijażu. Nie musi mieć ze sobą żadnych kosmetyków – wyjątkiem jest sytuacja, gdy ma uczulenie i używa specjalnych kosmetyków, wtedy zawsze proszę o taką informację kilka dni przed sesją. Niektóre wizażystki zajmują się również podstawowym ułożeniem włosów, mogą je spiąć lub zakręcić.

Na stałe nie współpracuję ze stylistkami, bo bardzo rzadko klienci są zainteresowani taką usługą, zwłaszcza w erze kupowania ubrań w sieciówkach i zwracania ich po sesji. Natomiast zawsze mogę takiej osoby poszukać i zatrudnić ją do sesji. Jednakże zazwyczaj każdy przynosi po prostu swoje ubrania. Podczas sesji jak najbardziej jest pożądane przebranie się, zazwyczaj 2-3 stylizacje są optymalne (chociażby zmiana bluzki do portretów lub spodni na spódnicę). Trzeba natomiast uważać przy dobieraniu stylizacji. Na zdjęciach w słoneczne dni źle wygląda kolor biały bez nadruków/wzorów, a także wszelkiego rodzaju cekiny i odbłyskujące elementy. Czerwień zawsze mocno przykuwa wzrok. Najlepiej kolorystycznie prezentują się pastele i jasne, niezbyt intensywne kolory. U pań należy zwrócić uwagę na kolor bielizny i możliwość odpięcia ramiączek od stanika. Istotne jest również to, by zwrócić uwagę na obciskające szwy od spodni, które „zostają” na skórze i przy założeniu spódnicy wygląda to bardzo nieestetycznie, podobnie zresztą ze stanikiem.

Jak wygląda taka sesja?

Portretowa sesja zdjęciowa trwa zazwyczaj do 2 godzin (+ewentualny makijaż 1-1,5 godziny). Na sesję nie trzeba niczego przynosić, nie wymagam doświadczenia, własnej inwencji jeśli chodzi o ustawienie się itp. – zawsze doradzam w tej kwestii. Raczej nie posiadam rekwizytów do zdjęć, ale to dlatego, że z nich nie korzystam. Jeśli klientowi zależy na zdjęciach z rekwizytami, musi je zapewnić we własnym zakresie. Podczas spotkania wykonuję zarówno bliższe ujęcia twarzy, jak i całą sylwetkę – wszystkie konkretne kadry są do ustalenia. Zawsze biorę pod uwagę preferencje klienta i wykonuję takie zdjęcia, jakie sobie życzy (oczywiście w miarę możliwości).

Co po sesji?

Po każdej sesji klient dostaje ode mnie wszystkie zdjęcia z sesji w formie miniaturek (tzw. prewki), które służą za podgląd do wyboru najlepszych ujęć. Po odesłaniu mi informacji, które zdjęcia mam obrobić, zabieram się do pracy, która trwa zazwyczaj ok. 2 tygodni. Klient otrzymuje ode mnie wyretuszowane zdjęcia w ilości ustalonej przed sesją (najczęściej jest to 10-15 zdjęć, ale możliwe jest zamówienie dodatkowej ilości). Nie oddaję niewyretuszowanych zdjęć ani też wszystkich zrobionych na sesji. Pliki wysyłam podwójnie: w pełnej rozdzielczości (np. do wydruku) oraz zmniejszone, ze znakiem wodnym, do publikacji w internecie. Zdjęcia przesyłam drogą internetową, ale mogę je również nagrać na nośnik (pendrive/płytę) po wcześniejszym ustaleniu.

Na życzenie i po wcześniejszym ustaleniu, mogę wykonać dla klienta fotoksiążkę, album z wklejonymi odbitkami, odbitki, ramki ze zdjęciami itp. Pełną ofertę takich dodatków podsyłam prywatnie na życzenie.

Zdjęcia publikuję jedynie za zgodą osób na zdjęciu. Zawsze najpierw je wysyłam, dopiero później upubliczniam. Jeśli ktoś nie życzy sobie, by zdjęcia były gdziekolwiek pokazane, ma do tego pełne prawo :)

DSC03090

W ofercie posiadam imienne, ręcznie robione vouchery podarunkowe. Same w sobie są ładną pamiątką do postawienia na półce :) Sesja zdjęciowa to dobry pomysł na prezent dla każdej osoby, która lubi zdjęcia lub zależy jej na pamiątce – jest w ciąży, przeszła metamorfozę, została matką itp.

Najczęściej klienci piszą do mnie w sprawie sesji dla solenizanta, spotykamy się wtedy przed sesją w celu przekazania vouchera (może być na same zdjęcia, ale również z wizażem, fryzurą). To także fajny prezent pod choinkę, na rocznicę, dzień kobiet itp. Często osoby organizujące taki prezent przychodzą na sesję z obdarowanym i robią sobie kilka wspólnych zdjęć – to super sprawa :) Jest to jednak dobry pomysł dla osób, która lubią pozować do zdjęć i nie krępują się przed obiektywem. Inną możliwością jest zrobienie zdjęć sobie (np. kobiecej sesji buduarowej dla narzeczonego czy męża) i stworzenie z nich później fotoksiążki w prezencie. Jestem otwarta na wszelkie pomysły!

Lubię swobodną współpracę w miłej atmosferze – ułatwia mi ją zwracanie się do siebie po imieniu, o co zawsze proszę :)

Jestem w stanie wykonać praktycznie każde zdjęcia, ale jeżeli propozycja współpracy mi nie odpowiada, zastrzegam sobie prawo do odmowy fotografowania bez podania przyczyny.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania i udzielę więcej informacji. Moje dane znajdują się w zakładce KONTAKT.

Opinie dotyczące współpracy ze mną można przeczytać tutaj:
Maxmodels
Facebook

Zapraszam do współpracy! :)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s